Pozvánka na Branické ledy 4.2.2012
Letošní jubilejní 10. ročník naší soutěže se bude zároveň konat jako 1. ročník Memoriálu Ladislava Nicka. Laďa u nás vloni na Branických ledech plaval jako na své poslední soutěži, zemřel ve věku nedožitých 98 let v květnu 2011. Mezi hosty přivítáme i jeho syna, L. Nicka mladšího.
Na rozdíl od dřívějších ročníků proběhne výdej oběda a vyhlášení výsledků v Modřanském biografu, kde bude probíhat i doprovodný program – promítání dokumentárního filmu „Zimní plavání“ (přístupný i pro veřejnost, vstupné dobrovolné).
- Pozvánka pro otužilce na doprovodný program při Branických ledech 2012
- Rozpis Branické ledy 10 – CZ – 04.02.12
- Článek o Branických ledech 2012, výsledky, fotogalerie
U Modran se ve Vltave otuzoval na sklonku valky O.Liska,pise o tom V.Zidek na Dalkovem plavani.Spojenecky hloubkar pry tehdy na Lisku shodil balicek cokolady,pred tim -v listopadu 1944- u holesovicke elektrarny shodil spojenecky bombarder nekolik bomb a jednu z nich do Vltavy.My v Holesovicich jsme od te doby po zahoukani poplachovych siren chodili do protileteckeho krytu
O naletu na holesovickou elektrarnu -ktery ve Vltave prezil O.Liska- je zminka v knizce M.Plavce Strach nas ochromil -tragicky nalet na Prahu 14.2.1945 v souvislostech,ktera vysle na sv.Valentyna.Jedna bomba spadla do Vltavy,dalsi pak do blizkosti elektrarny,kde zabily nebo zranily nekolk desitek lidi.Planek je ale az z povalecne doby,Trojsky most se uz jmenuje Barikadniku a Vystaviste PKOJF